Už jste někde v české politice viděli, aby se domluvilo pět stran a hnutí s nezávislými a šli společně do voleb? Že se bez hádek a podrazů dohodli na společné kandidátce, na společném programu, a byli ochotní smazat případné politické rozdíly ve prospěch svého města? Tak právě to se letos stalo v Karviné. Pro lepší Karvinou budeme pracovat společně.

Letos Karvinou navštívil pan prezident, minulý rok tady byl pan premiér. Poslechnou si stížnosti, nafotí selfíčka a jedou do dalšího města. Všem slíbí pomoc, ale nakonec se vrátí na hrad, do vlády a parlamentu. Zkušenost nám ale říká, že jedinou pomocnou dlaň najdeme… na konci vlastní ruky.

Myslíme si, že Karviné chybí plán rozvoje založený na reálném pohledu na současnou situaci. Karviná se obecně velmi málo dívá do budoucnosti. Mladí (a také McDonalds) to cítí a některé z nich to odrazuje od toho, aby svou existenci plánovali zrovna tady. Musíme vsadit na technické podniky, vývoj a inovace. Více využívat blízkost Polska v obchodní a podnikatelské oblasti.

Víme, že v Karviné jsou čtvrti, ve kterých někteří kazí ostatním radost z bydlení. Svoboda člověka končí tam, kde začíná svoboda jiných. Nemůžeme proto dovolit situaci, kdy někdo svým chováním utlačuje ostatní. Nikdo nemá právo ničit cizí majetek, omezovat a rušit ostatní v době klidu.

Myslíme si, že občané nejvíce ocení, když se budou řešit jejich každodenní problémy a nebudou se přidávat další starosti. Karviná potřebuje plán na opravu, revizi a výstavbu parkovacích míst. Karviná potřebuje upravené chodníky a více zeleně. Karviná potřebuje více sportovišť pro širokou veřejnost. Karviná má být lepším místem pro život obyvatel takových, jací jsou.