Proč jsme šli do komunální politiky?

Protože nás štve, že se našemu městu i jeho obyvatelům nedaří tak, jak by mohlo. Kolikrát jsme za poslední roky slyšeli: zvedám kotvy a padám odsud. Vypadnout z Karviné ale přece není řešení. Karviná může, a dokonce konečně už musí být lepší místo k životu.
A my k tomu chceme také přispět!

Mgr. Andrzej Szyja

KDU-ČSL

Lídr kandidátky Karvinská Koalice. Narodil se v roce 1979. Je ženatý a má tři děti. V naší Karviné žije celý život. Vystudoval pedagogickou fakultu. Momentálně pracuje jako ředitel základní školy Družby v Karviné, předtím byl čtyři roky zástupcem ředitele. Celkově učí již 19 let. Andrzej je dnes členem sportovní komise a členem výboru pro národnostní menšiny ve městě a na kraji.
Jeho největším koníčkem je jeho rodina, dále pak sport (zejména fotbal a florbal), cestování, hudba a zpěv – je dokonce vedoucím mužského pěveckého sboru.

Martin Juraszek

ODS

Svou životní dráhu začal v Karviné a nyní se po letech do Karviné zase vrací. Je úspěšným podnikatelem ve strojírenství – jeho firmy dnes dodávají montáže a náhradní díly pro těžký a loďařský průmysl. V současné době je místopředsedou místního sdružení ODS v Karviné.
V Karviné se nedokáži smířit se sociální patologií. Politika paušálních sociálních dávek v některých případech ničí základní pracovní návyky. Karviná byla vždy pyšná na své pracovité občany a takovou ji chci zpět! Považuji se za optimistu, který nedbá na to „že něco nejde…“

Mgr. Petr Juras

ODS

Školství a sport ho provázely celý život. V současné době je ředitelem ZŠ a MŠ Dělnická Karviná. Podílel jsem se na různých projektech investičních i neinvestičních v rámci školství, včetně výjezdů s žáky do zahraničí. Procestoval jsem velkou část Evropy a poznal různé přístupy ke vzdělání. Veškeré mé dosavadní zkušenosti bych rád využil ke zlepšení mého města – Karviné.

Jsem aktivním sportovcem (tenis, volejbal, lyžování). Životní kréda: „Život je boj“ a „Úspěch ve škole – štěstí v životě“.

Mgr. Wiesław Farana

KDU-ČSL

Většinu života prožil ve Starém městě. Po vykoupení jeho domku zůstal i on Karviné věrný – přesunul se jen do Fryštátu. Je dalším z pedagogů v našem týmu – pan Farana je dlouhou dobu učitelem populární karvinské „zdrávky“. Je členem kulturní komise SM Karviná.
Jeho hobby ho předchází: kdekomu hrál s kapelou na svatbě, plesech, narozeninách nebo na vítání občánků.
„V Karviné si dokážeme poradit s celou řadou problémů nad kterými jiní jen krčí rameny…“.

Ing. Martin Ferfecki

TOP09

Rodilý Karviňák a patriot. Vystudoval Vysokou školu finanční a správní v Praze, obor Řízení podniku a podnikové finance. Dnes je ředitelem a spolumajitelem Slezského vzdělávacího centra, které vzniklo rekonstrukcí historické budovy Janečkova mlýna ve Fryštátě. Díky tomuto projektu se v bývalém mlýně vzdělávají jak firemní klienti, tak zaměstnanci veřejné správy z celé Moravy. Prostory centra si pronajímají také místní firmy a organizace ke svým firemním akcím.

Mgr. Roman Hamrus

ODS

Ředitel ZŠ a MŠ Majakovského, dobrovolný starosta spolku TJ Sokol Karviná.
Od roku 1991 žáky oblíbený učitel. Trenér karvinských basketbalistů (TJ Sokol Karviná) se kterými to v létech 2009 a 2010 dotáhl na mistra ligy U20. Ve 2.lize mužů postup do play off.
Záliby: basketbal, volejbal, tenis, řízení sportovní činnosti, organizace společenských akcí (plesy), kynologie, charita a pomoc dětem.
„Milenku nemám, pokud se nepočítá košíková…“

MUDr. Mariam Szyja

KDU-ČSL

Po lékařské fakultě v Olomouci se vrátila do Karviné, kde pracuje jako zubní lékařka (stejně jako její otec, který má svou ordinaci v Havířově). V dětství byla členkou souboru Permoník. Jako moderátorka často uvádí kulturní události a koncerty. V roce 2014 vydala sbírku vlastních básní.
Mariam je tak trochu rebelka: jezdí na motorce Ducati a aktivně (a hlasitě) fandí MFK a HCB Karviná.
Zajímá se o oblast zdravotnictví a o aktivní rodinnou politiku.

Ing. Lada Pluhařová

ODS

Paní Lada vystudovala ekonomiku a dlouhá léta pracovala v Karvinském Bytservisu. Poté se začala věnovat práci v nejvíce respektované organizaci nesoucí pomoc potřebným – ve Slezské diakonii. Denní stacionář, osobní asistence, odlehčovací služby, raná péče a pečovatelská služba – to jsou jen některé ze služeb zdejší diakonie.
„Nerada bych, aby se pomoc potřebným stala nadávkou. Jsme organizace, která dlouhodobě pečuje o ty občany, kteří potřebují skutečnou pomoc.“

Jan Zolich

nestraník

Jan Zolich byl celý po život spojován s havířinou a karvinským fotbalem. Prošel u nás několika fotbalovými kluby – zažil lepší i horší fotbalové chvíle. V současné době si užívá aktivního důchodu – pracuje jako turistický průvodce – Karvinou totiž zná jako své vlastní boty.
„Je ostuda, že Karviná do dnešního dne nepracovala na zlepšování vlastní pověsti. Většina návštěvníků, se diví, jak je Karviná pěkné město. Na Karvinou jsem byl osobně vždy hrdý – teď bychom si ale mohli začít konečně dělat věci po svém!“