Setkání ve mlýně 29.8.

Předevčírem proběhlo v prostorách Slezského vzdělávacího centra pracovní setkání kandidátů Karvinské Koalice. Diskuze se protáhla do pozdních odpoledních hodin – témat k probírání bylo opravdu hodně.

Jedním z pracovních bodů byla analýza bezpečnostní situace v jednotlivých částech Karviné a návrh na vytvoření Bezpečnostní mapy města – která by měla být základem k odhalování a následnému řešení problémových míst. Cílem je směrování pěších hlídek MP na čas a místo, kde jsou nejvíce potřeba. Z analýzy (a názorů občanů) totiž vyplynulo, že velkým problémem je mimo jiné i nevhodná alokace strážníků, kteří často a dlouhodobě chybí tam, kde by pořádku přispěli nejvíce – zatímco pokuty za špatné parkování v centru jsou řešené bleskově. 

Více času jsme věnovali i diskuzi o budoucnosti města a podpoře podnikání. Diskuzi na táto témata moderoval Martin Juraszek – jeho zajímavý videopříspěvek týkající se podpory perspektivních lokálních firem zveřejníme později na Facebooku. Dnes jen konstatujeme, že zahraniční montovny zaměstnávající agenturní zaměstnance Karviné nepomohou.

Nezapomněli jsme ani na podporu sportu (Multifunkční sportovní hala) ani na nápad na zlepšení dostupnosti řemeslníku a služeb (Dům služeb).

P.S.: Na závěr bychom chtěli poděkovat panu Martinovi Ferfeckému, který nám poskytl kvalitní zázemí a drobné občerstvení.